Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše aktuality.

1. 4. 2008

2.3.2015 V našem týmu se udály velké změny. Dá se říci, že jsme se vlastně rozpadli. Někteří členové družstva se připojili ke skupině amatérů z Komenského ulice. Zbytek členů se různě začlenilo do volejbalu ve svých bydlištích, nebo již nehrají. Je to škoda, ale takový je už volejbalový život. Nyní hrajeme v tělocvičně Pod Zvonkem. Hráváme ve středy večer.

 

6.2.2013 Byli jsme pozváni na zápas, který se uskuteční ve škole na Komenského ulici. Bude to taková odveta zápasu, který se konal u nás v hale. Už se těšíme.  

19.12.2012 Po delší době pár novinek. Byli jsme poctěni návštěvou skupiny volejbalistů, kteří hrají na Komenského škole. Po delší době trochu změna, bylo fajn a výsledek není důležitý. Zúčastnili jsme se i turnaje ve Vendryni ve značně pozměněné sestavě, bez výrazných ambicí. Těsně nám unikl postup ze skupiny. Tréninky máme posunuty na 19,30 hod. A jedna hodně smutná zpráva. Naší hráčce zemřel náhle manžel, jsme s Tebou.

8.8.2012 Sobota na písku. Jako každý rok v tomto období, jsme hráli turnaj v Darkovicích. Výborné počasí, pořadatelé i turnaj. Jelikož hrajeme stále víceméně ve stejném složení a soupeři stále posilují a omlazují, tak letos nebyla bedna, ale šesté místo. I proto, že někteří z nás byli posilněni alkoholem více než je zdrávo , považuji toto umístění na turnaji jako dobré. Remizovali jsme s vítězem i s týmem na třetím místě. Fota z turnaje budou.

5.6.2012 V sobotu byla vaječina. I když nemohli všichni, bylo prima. Vajíčka domácí i kupovaná ve výborné kvalitě a smažená na domácím špeku neměla chybu. Ve volných chvílích jsme huntovali tělo na plažáku, počasí vyšlo, tak co si víc přát? Fota v galerii.

6.4.2012 Po delší době jsem zde. Zrušený turnaj ve Svibici - na poslední chvíli se odhlásily tři týmy. U nás na tréninku je několik nových hráčů. Máme tam polské i německého hráče. Proto je skoro každý trénink plno. Někdy velmi slušná volejbalová úroveň.

19.12.2011 Viliuvka byla super. Pohodová atmosféra, dobré jídlo, dobré pití. Bylo nás osm a i když z různých důvodů jsme nebyli přítomni všichni, byla opravdu dobrá zábava. Děkujeme všem. Fota v albu.

12.12.2011 Blíží se vánoční svátky a také naše "Viliuvka". Koná se 16.12.2011 v 17.00 hod, restaurace U Bizona (TIP sport nad Billou). Doufám, že bude slušná účast a dobrá zábava. Závaznou účast nahlásit do středy!! Těšíme se.

14.11.2011 Zase po dlouhé době první! Bez jediného prohraného utkání. Hráli jsme dobře i  přes náš pokročilý věkový průměr. První zápas s Rumotourem byl přímo infarktový, prohrávali jsme 18:12, ale nezměrnou vůlí jsme je přetlačili. (Hrálo se do 20 bodů). Vítězství 2:0 bylo naše. V dalších zápasech jsme už hráli uvolněně a i když byl problém s Kalíškama II, turnaj byl z naší stránky perfektně zvládnutý. Děkujeme za pěkný turnaj a zase někdy příště. Fotky z turnaje jsou v albu, ale kvalita je sporná. Fotili jsme totiž mobilem.

10.11.2011 V sobotu jedeme na turnaj do Ostravy, kde nás pozvali naši přátelé Kalíšci. Jako již tradičně, využijeme po dlouhé době služeb českých drah. To, že bude jako vždy u Kalíšků fajn, je jisté a těšíme se na sportovní klání i na naše soupeře. Dostat se na bednu bude pro nás úspěch, ale je to každý rok těžší a těžší. 

4.11.2011 Skončili jsme pátí z třinácti týmů, což považujeme jako úspěch. Proč úspěch? Totiž většina týmů měla v kádru hráče z krajské a vyšší soutěže, proto úroveň turnaje byla dost vysoká. Pořadatelům děkujeme za pěkný turnaj.Hráli: Dušan, Iva, Renata, Luba, Ondra a Peťa G.

25.10.2011 Po delší odmlce zase příspěvek. V pátek jedeme hrát na turnaj do Karviné, který pořádá K2 Karviná. Doufáme, že bude fajn. Naše tréninky v hale doznaly několika málo změn. Ta první a zásadní je, že naši známí ze Svibice zrušili středeční tréninky a část volejbalistů přešla k nám. Důvodem byla malá středeční účast. Druhá změna se týká začátku tréninku, je posunut o 1/2 hodiny na 19.00 hod.  

21.8.2011 Je po turnaji. Bylo parádně i když naše děvčata nepostoupila ze skupiny. Bylo to těsné, ale chybělo kousek sportovního štěstí. Jednu cenu však máme, Renata vyhlášena jako "Špica roba" . Počasí super, pivo trochu teplé, výborný guláš, výborné koláče i placky. Co více si přát. Děkujeme pořadatelům za výborný turnaj. Fota v albu.

19.8.2011 Tak a už je to zase tady. Mezinárodní turnaj v Kopřivnici, již 25 ročník. Zúčastní se jen děvčata. Budeme hrát ve skupině, která čítá pět týmů. Tak holky, přejeme úspěch. Naši muži se po různých problémech nezúčastní, ale zástupci půjdou fandit děvčatům. V neděli dáme vědět jak dopadli a nějaká fota.

31.7.2011 Na turnaji jsme skončili smolně o jeden míč čtvrtí. Počasí naštěstí vyšlo, pro volejbal přímo ideální. Nepršelo, nesvítilo slunce do očí, nebyla zima. Jako vždy byla pohoda a dobrá nálada vládla u všech týmů. Zase za rok... Fota ve fotoalbu.

27.7.2011 Tak a jsou tady Darkovice. Jedeme se pobavit a taky zahrát plažáček. Pojedeme sice oslabeni, ale plni elánu. Doufáme, že se počasí umoudří. Těšíme se.

12.7.2011 V sobotu byla trochu opožděná vaječina a k tomu plažáček. Skvělé počasí, skvělá atmosféra a k tomu čerstvý padesátník Peťa (Čobol). Nebylo nás sice moc, ale bylo fajn. Fota z akce ve fotoalbu.

12.5.2011 Poslední dva pondělní tréninky, byly výborné. Zdá se, že někteří naši volejbalisté šli do sebe. Musím taky přiznat, že se uzdravili i nemocní volejbalisté a vhodně doplnili stavy. Jen tak dál. Byla i malá oslava Mončiných narozenin. 

28.4.2011 Včera jsem se zúčastnil posledního volejbalu ve Svibici před rekonstrukcí tělocvičny. K mému údivu na poslední volejbal přišlo jen 6 volejbalistů. I Svibice se potýká s úbytkem sportovců doufám, že je tento stav přechodný. Přesto jsme si skvěle zahráli.

22.4.2011 Po delší době zase nějaká ta aktualitka. Na Velikonoční pondělí, po dohodě většiny volejbalistů je zrušen trénink. Od 2.5.11 se trénink posunuje o hodinu a to z 19,30 na 18,30!!! Od 1.5.11 se k nám připojí část volejbalistů ze spřátelené Svibice. Začíná rekonstrukce tělocvičny Pod Zvonkem. Těšíme se. Konečně po tréninku bude pro další volejbalisty čas na doplnění tekutin ve formě pivka.:-)

5.4.2011 Jelikož na pondělní trénink přišli jen čtyři volejbalisté (a začíná to být pravidlem), tak jsem se rozhodl udělat "soubor opatření". Jak a co přesně, dám vědět všem zainteresovaným. Je smutné, že přijede Tomáš z Třince a jede zase zpět.  

30.3.2011 Pondělní trénink, ač s oslabenou účastí se nesl v příjemné atmosféře, umocněnou lahvinkou Becherovky. Dalibor touto lahvinkou oslavil s náma narozeniny. Bylo nás 7 a byla to dřina. :-)

2.3.2011 Včerejší trénink probíhal v duchu příprav na sobotní turnaj ve Svibici. Jako tým nehrajeme, ale několik našich hráčů tam bude hrát. Bylo nás 10 a volejbal dobrý.

22.2.2011 Tréninky v novém roce probíhají pravidelně a intenzivně. Včera nás bylo sice jen 7, ale volejbal celkem dobrý. 7.2.2011 se tréninku zúčastnilo  třináct hráčů a to už tady dlouho nebylo. Jen tak dále.

18.1.2011 V novém roce všem přeji pohodu, zdraví a štěstí. Včera nebyl trénink, z důvodu neúčasti několika hráčů. Je to divné, byli jsme ujištěni, že po novém roce se to změní.

19.12.2010 Viliuvka proběhla v poklidu a pohodě. Byla nás sice málo, ale vystačili jsme si. Jídlo výborné, tekutiny taktéž. Fota v albu.

17.12.2010 Utkání s těšínskými baskeťáky proběhlo v pohodovém stylu. O výsledek ani nešlo, šlo hlavně o pohodu a navázaní přátelství. Bylo fajn. Fota v albu.

13.12.2010 Po dlouhé době zase zde.  Musím oznámit, že se nepodařilo uspořádat náš tradiční Vánoční turnaj a to ze zdravotních důvodů. Všem volejbalistům se omlouvám, ale zdraví je přednější. Blíží se plánované utkání s těšínskými košíkaři. Bude ve čtvrtek a všichni se těšíme na dobrý volejbal i na pohodu s tím spojenou. Dále se uskuteční Viliuvka (pro neznalé "Vánoční besídka"), bude se konat v pátek v TIP sport baru.  Jako vždy pohoda a veselo. Z obou akcí bude fotodokumentace. 

7.10.2010 Musím bohužel konstatovat, že se plánované utkání s basketbalistama neuskuteční, alespoň v nejbližší době.

29.9.2010 Blíží se utkání s těšínskými basketbalisty. Manžel Dášy je basketbalista, slovo dalo slovo a  je tady zápas, který může být zajímavý po všech směrech i proto, že někteří baskeťáci v Těšíně hrají volejbal velmi slušně. Utkání se odehraje ve čtvrtek (7.10.) večer v hale hotelové školy. Těšíme se a věřím, že bude i příjemná atmosféra.

12.9.2010 I přes nepřízeň počasí se akce "sklep" vydařila. Vše výborné, nálada dobrá, pivo dobré a kořalečka jakbysmet. Děti hodné i ty přerostlejší. Takže co dodat, snad jen to, že by to chtělo více takovýchto akcí. Jen je škoda, že se nemohli zúčastnit všichni. Snad příště. Fota v albu "Akce Dušanův sklep"

7.9.2010 Blíží se 11.9., kdy jsme pozváni k našim přátelům z Vendryně. Bude posezení ve "sklepě" u Dušana. Na pořadu dne budou kolena (vepřová, ne naše), pivko a možná, že i kořalka. Těšíme se.

26.8.2010 Tak a je po turnaji v Kopřivnici. Naše děvčata se zhostila turnaje se ctí. Páté místo v této konkurenci, bylo asi naše maximum. Ve skupině děvčata skončila těsně pod postupovým místem (chyběl jeden vyhraný set). Vítězky a druhý tým v naší skupině nakonec obsadily první a druhé místo celkem, to hovoří za vše. 1. Kozlovice, 2. Fulnek, 3. Hodslavice. Zúčastnilo se deset ženských týmů. Muži: 1. Kopřivnice, 2. Svinov, 3. Mramotice. Kopřivnickým pořadatelům děkujeme za krásný turnaj. Fota v albu Kopřivnice 2010.

13.8.2010 Blíží se mezinárodní turnaj v Kopřivnici. Bohužel naši chlapi se nezúčastní. Čest našeho volejbalu budou zachraňovat naše děvčata, která se na turnaj moc těší. Bude to tým mírně omlazený se snahou uspět proti týmům, které hrají soutěže. Co se týče našich chlapů, nebyli jsme schopni sestavit tým, protože v tomto termínu jsou dovolené a někteří chlapi mají neodkladné povinnosti jinde. Škoda, snad příště.

2.8.2010 V sobotu jsme hráli v Darkovicích na písku. Počasí nic moc, ale hlavně, že nepršelo. Sešlo se deset týmů, rozdělených do dvou skupin. Z každé skupiny postupovaly tři týmy. Naši skupinu jsme vyhráli i když s občasným zaváháním. Finálová skupina nás nezastihla v optimální formě (stáli jsme pět zápasů). Celkové umístění na pátém místě, lze za daných okolností považovat za naše maximum. Děkujeme Kalíškům za parádně připravený turnaj a těšíme se na další. Fota v albu Darkovice 2010.

12.7.2010 V sobotu na koupališti v Č. Těšíně byl objednán plažák. Bylo nás na písku 7 a bylo skvěle. Ke koukání byl místy výborný volejbal, oceněný některými návštěvníky místního koupaliště. Po litém boji v nebývalém horku (hráli jsme od 17.00 hod.),  přišla vhod návštěva místní restaurace. 

29.6.2010 Tak a je tady léto se vším všudy. Blíží se turnaj v Darkovicích na písku, kde jezdíme velmi rádi. Jak již většina hráčů ví, změnili jsme termín tréninku z neděle na pondělí v 19.00 hod. Místo konání beze změny. Včerejší trénink proběhl ve znamení narozenin a jednoho svátku, takže bylo i něco na zub i něco na zahřátí.

20.5.2010 Vaječina a oslava narozenin se vydařila. Bylo chladno, ale nepršelo. Po guláši a vaječině se zaprášilo. Bohužel nebyli jsme všichni, ale i tak bylo veselo. Fota.

13.5.2010 Blíží se zase jedna velká akce. V sobotu jedeme k Vildovi na chatku smažit vaječinu a zároveň oslavit jeho padesátiny. Kurde utíká ten čas a stárneme, ale neskutečně s tím bojujem. Musím přiznat, že stále prohráváme. Takže nás čeká guláš, vaječina, pivko, kořalka a doufáme, že i slušné počasí. Nálada bude jako vždy dobrá. 

12.4.2010 Včera po dlouhé době na tréninku plný stav. Docela dobrá hra, byla i štamprle s pečeným kolenem (Tom narozeniny). Blíží se změna termínu našich tréninků. Od května, každé pondělí v 18.00 hod.

31.3.2010 Po dlouhé odmlce jsem opět zde. První tři měsíce v novém roce, se celkem nic v našem volejbalovém dění nestalo. Pravidelný trénink v hale a několik z nás hrálo v různých týmech na turnaji ve Svibici. Byly i malé oslavy narozenin. Připravujeme velkou akci na chatě, dále se těšíme na turnaj v OV, máme nového hráče na tréninku a zdravotně už jsme na tom taky lépe (alespoň já). 

28.12.2009 Přijali jsme pozvání na turnaj Tchibo v Ostravě. Turnaje se zúčastnilo šest vyrovnaných týmů včetně nás. Dopravili jsme se do Ostravy vlakem a pořadatelé pro nás přijeli na nádraží. Co se týče hry tak musím přiznat, že naše hra byla nevyrovnaná až na poslední zápas s favoritem turnaje Michálkovicemi. V tomto utkání to bylo to správné staré bojovné Veto-Rio. Vyhráli jsme 2:0 a ze spodních pozic tabulky se náš tým vyhoupl na konečné třetí místo. Vítězi turnaje byly Kalíšci. Turnaj byl pěkný, pořadatelům děkujeme. Už nějaká fota.

26.12.2009 Vilém konečně dodal nějaká fota z Vánočního turnaje. Podívejte se.

21.12.2009 V sobotu jsme měli "Vilijuvku". Sice jsme se nesešli všichni, ale i tak bylo příjemně a veselo. Fota.

7.12.2009 Vánoční turnaj je za náma, výsledky a komentář: NÁŠ VÁNOČNÍ TURNAJ - KOMENTÁŘ A VÝSLEDKY

3.12.2009 Vánoční turnaj se kvapem blíží a z našich dvou týmů zůstalo ze zdravotních důvodů jen torzo. Takže jsme to museli vyřešit operativně a to tím, že ze dvou týmů poskládáme jen jeden. Bude sice slabší, ale důležité je nejenom zahrát co nejlépe, nýbrž se i dobře pobavit. Všichni se na Vás těšíme a doufáme, že nám bude společně fajn.

5.11.2009 Vánoční turnaj se blíží a jsou již přihlášeni: Ales gute, No problem, Veto-Rio, Vendryně, Kalíšci, Tyra, Puzzle, V.I.P.eři Havířov, Hrušky, Tchibo tým, Orion, Velman Brušperk a Komis.

26.10.2009 Dne 5.12.2009 pořádáme 10-tý ročník našeho tradičního Vánočního turnaje. Turnaj bude ve sportovní hale českého gymnázia v 8.00. Jelikož je to jubilejní ročník, pokusíme se ho udělat slavnostněji. Doufáme, že se zúčastní jako vždy 12-15 týmů. Pozvánky rozešlu ještě dnes. Samozřejmě je možno se přihlásit i na našich stránkách. Kritéria turnaje budou později.

7.10.2009 Jak jste si Vážení čtenáři jistě všimli, změnili jsme naše logo na našich stránkách. Bylo aktualizováno o dalšího našeho hráče (Tomáš) a jedna naše hráčka (Renata) s náma již 2 roky z rodinných důvodů bohužel nehraje, proto byla loga vyřazena. Doufám, že se Vám naše nové logo bude líbit. A děkujeme za Vaše návštěvy. Luba                                                          

5.10.2009 Vážení volejbaloví nadšenci, blíží se nám pomalu čas na pořádání již
10-tého ročníku Vánočního turnaje. Věříme, že se zase sejdeme v hojném počtu jako vždy,  poplkáme, zahrajem si, něco i vypijem a vytvoříme báječnou předvánoční atmosféru.

28.9.2009 Tak a akce kýta je za náma. Musím říci, že se vše podařilo. Počasí super, kýta výborná, pivo i kořalka taky, pohodoví účastníci co víc si přát. Fota zde

23.9.2009 V neděli jedeme zakončit "letní sezónu" k Vildovi na chatku. Bude naložená vepřová kýta na rožni, pivko, kořalka, párky a určitě dobrá nálada.

24.8.2009 Část týmu přijel v neděli vlakem z Kopřivnice. Turnaj byl jako vždy kvalitně zajištěn. Počasí dá se říct, že přímo volejbalové. Sice se večer pokazilo a začalo pršet, takže se poslední dva zápasy dohrávali za mírného deště a chladu. Počasí večer ovlivnilo i volnou zábavu, ale celkově byla pohoda. A co se týče výsledků: Naše děvčata se umístila na pěkném čtvrtém až pátém místě, muži byli pátí. Vyhráli ženy Šumperku a muži Kopřivnice. Zúčastnilo se devět týmů mužů a deset týmů žen. Fota.

20.8.2009 V sobotu jedeme hrát do Kopřivnice na tradiční velký turnaj mužů a žen. Jezdíme tam už spoustu let a hrajeme tam se střídavými úspěchy. Co už vím je tam přihlášených zatím 20 týmů (10 ženských), objednána živá hudba, spousta dobrot a snad i počasí. Hraje se na čtyřech antukových kurtech. Držte nám palečky.

9.8.2009 Přidány fota z Darkovic.

3.8.2009 Darkovice 09 jsou za náma. Co dodat: skvělé počasí, skvělí lidé, skvělí pořadatelé a ještě dodám skvělé třetí místo. Na první stupeň nám chyběl set, ale takový je sport. Druhý den ráno bylo pro pár jedinců těžké, ale i tyto stavy všichni zvládli. Těšíme se na další ročník. Fota.

30.7.2009 Dne 1.8. se zúčastníme turnaje v Darkovicích na písku, který pořádají Kalíšci. Jezdíme tam moc rádi už jen pro to krásné prostředí a rodinnou atmosféru turnaje. V turnaji obsazujeme čelní místa, tak doufáme, že to bude i tentokrát.

6.7.2009 Akce "Setkání s Kalíšky" proběhla parádně. Objednané počasí vyšlo, kotlíkový guláš i maso na řožní bylo zásluhou mistra Tomáše taky parádní. Plážový volejbalek v horkém slunci byl náročný, ale my co máme tento sport rádi, překonáme i horké slunce. Dehydratace nehrozila, pivko a jiné prostředky proti úpalu byly v lednici. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a přispěli tak k úspěchu tohoto historicky prvnímu setkání. Pár fotek zde. I když na pořadí tento den nezáleželo, přece jen výsledky mini turnaje: 1. Jana tým, 2. Iva tým, 3. Kalíšci II, 4. Kalíšci I, 5. Peťa tým, 6. Čobol tým.

2.7.2009 Setkání s Kalíšky se kvapem blíží. Zdá se, že nám bude počasí nakloněno a akce na kterou se všichni těšíme vyjde. Bude plážový volejbalek (mini turnaj 2+1), kotlíkový gulášek, posléze dojde i na nějaké to maso a klobásky na grilu. I když bohužel Kalíšci nepřijedou kompletní (objektivní příčiny povodně atd.) přesto věřím, že bude veselo a pohoda jak na hřišti, tak i mimo něj.

16.6.2009 Další akce v dohledu. Tentokrát to bude setkání s Kalíšky, na které se všichni těšíme. Přátelské setkání se uskuteční 4.července v Č. Těšíně. Bude plažáček, grilování a pro silné jedince i štamprlička. Doufáme, že nám bude počasí nakloněno a akce se vydaří. Vážený čtenáři, budeme Tě informovat i nějaké fota určitě budou.

31.5.2009 Tak a je po vaječině. Jeli jsme ráno za vydatného deště na Vilémovou chatu s tím, že to bude katastrofa. Ale žádost, kterou jsme poslali nahoru asi zabrala. V 9.30 jak by utlo, přestalo pršet a dokonce občas vyšlo sluníčko. Akce se náramně vydařila, vepřenky, vaječina, šopák i čepované pivko bylo super. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za parádní a pohodovou akci. Zvláštní poděkování patří Vilémovi, který musel dát po naši přítomnosti chatku do původního stavu. Málem bych zapomněl na naše děvčata, která donesla výborné koláče. Díky všem.

27.5.2009 V sobotu vaječina. Už jsme poslali nahoru žádost o dobré počasí, ale nevím jak to dopadne. Přípravy v plném proudu, maso, vejce, štěně, rum, domácí koláče a zelenina. To vše zajištěno, ale to počasí. Jdeme do toho naplno a i když se proti nám postavily klimatické podmínky, zvládneme to určitě.

18.5.2009 Nedělní trénink byl náročný, bylo nás 11 a hrál se dobrý volejbal. Po osvěžující sprše a osvěžujícím pivku, jsme nedělní dopoledne pojali jako úspěšné.

13.5.2009 Po delší době se kromě tréninků něco děje. Vrcholí příprava na vaječinu, která se bude konat u Vildy na chatě. Bude to setkání věrných a vypadá to na takových 16 závisláků a závisláček. Budou vejce (70 ks), dále máme v plánu vepřenky v režii mistra kuchaře Tomáše. A co víc, bude i bečka Radka s něčím ostřejším. Vážení čtenáři, přejte nám pěkné počasí a ovládaní sebe sama po této super akci.

18.4.2009 Tak zase máme pravidelné tréninky ve sportovní hale u Bowlingu. Začínají v 10.00 a už se těšíme. Společně s Vendryňáky a několika hosty věřím, že nás bude alespoň 12. V hale se hraje skvěle.


Sobotní příběh.

 

 

V sobotu 28.3. volejbal v Ostravě-Zábřehu. Odjezd vlakem z Č. Těšína byl naplánován v 7.40 hod. Před odjezdem vlaku přišla SMS, že naše děvčata se rozhodla jet autem. Tak jsme šli na vlak , přes nádražní restauraci a koupili si skupinovou jízdenku. Po příchodu Viléma nám bylo sděleno, že vlak má 40 min. zpoždění . Takže co s jízdenkou? Šli jsme ji vrátit a k Vilémovi pro auto, jenže po deseti minutách hledání Vilém zjistil, že zapomněl řidičák v práci. My, co měli pivo, jet autem nemohli. Tak hurá zpět k pokladně zase koupit jízdenku a pak na vlak, který nám málem ujel. Ten zpožděný ještě nepřijel, tak se jelo jiným a ne do Vítkovic, ale do Ostravy- střed. Po příjezdu vlakem jsem byl ujištěn, že lístky na tramvaj koupíme u zastávky v automatu. Automat tam samozřejmě nebyl, tak jsme byli nuceni koupit lístky u řidičky a ty nejdražší. Konečně jsme byli na místě a padli jsme si s pořadateli do náruče. Ti nám laskavě vyhověli a první náš zápas přesunuli, protože, jak jsem popsal, kombinace ČD, MHD a Viléma nevyšla. Konečně na hřišti, první zápas s Kalíšky byl z naší strany, co se týče výkonu, nejlepší. Další zápasy, po posílení v bufetě (jinak výborně zásobeném) už nebyly tak přesvědčivé. Sice jsme neprohráli jediný zápas, ale měli jsme čtyři remízy a dvě výhry. Navíc nám nevyhovoval systém turnaje kdy se hrálo jen do 15. Ale na to se vymlouvat nemůžeme, regule byly stejné pro všechny. Nakonec z toho bylo pěkné druhé místo. Turnaj byl velmi pěkně zorganizován a pořadatelům Tchiba za něj děkujeme. Po příjezdu, večer, jsme zhodnotili den v Tipsportu u pivka. Co z toho plyne za ponaučení? Řidičské průkazy vždy sebou. Cestovat vlakem jen po pečlivém zvážení. Když do Ostravy, tak jen s předzásobenými jízdenkami na tramvaj. Když bojovat o vítězství, tak se vyhýbat bufetu. Již pár fotek.

 

 

23.3.2009 Asi jsme udělali v Ostravě dobrý dojem, byli jsme pozváni Tchibo týmem na turnaj pořádaný 28.3.2009. Jedeme vlakem a to bude veselo. Připravena je i medovina s domácíma klobáskama.

17.2.09 Byli jsme pozváni na tradiční turnaj Kalíšků, který se konal 14.2. na ZŠ Volgogradské. Ke Kalíškům jezdíme moc rádi, protože je to pohodový tým a pohoda se promítne i do samotného turnaje. Zahráli a pobavili jsme se výborně a to, že jsme v tomto turnaji zvítězili byla už jen třešnička na pomyslném dortu. Kalíšci díky. Fota z turnaje 

30.12. Po delší době zase nějaká aktualitka. V neděli jsme se sešli na Bowlingu a zahráli si nejen bowling, ale i volejbal. Hráli jsme od 18.30 až do 22.00 hod. Bylo fajn a v ideálním počtu dvanácti postižených volejbalem, jsme shazovali nějaká ta deka (možná i kila) ze svátků. Příjemně unaveni a posíleni protidehydratačním pivkem, byl kolem 10.30 hod. rozchod.  

9.12. Přípravy na Vánoční turnaj jsou v plném proudu. Jak jste si učitě přečetli tak víte, že je na turnaj přihlášeno 15 týmů. Turnaj bude náročný, ale jsme si jisti, že ho zvládnem a bude fajn. I když samozřejmě nám všem půjde o co nejlepší výsledek, tak důležité bude také se dobře pobavit, nezranit se a navázat další vřelé sportovní kontakty.

29.11. Předvánoční setkání, jsme snad přežili všichni ve zdraví. Bylo příjemně, pobavili jsme se podebatovali, došlo i na tanečky. Tak zase za rok. Fota.

25.11. Dne 28.11. máme viliuvku* se Svibičákama. Toto zemětřesení se koná ve Svibici v hospůdce U Fotografa. Mělo by nás být asi 25. Je jen škoda, že se nemohou zúčastnit všichni volejbalisté a volejbalistky. Ať už z důvodů pracovních, nebo rodinných. (* Viliuvka - předvánoční posezení). 

23.11. Naši přátelé ze Svibice (Č. Těšín) pořádali tradiční turnaj. Bohužel, zúčastnilo se jen pět týmů, ale byla pohoda a o přátelská setkání nebyla nouze. Posílili jsme dva týmy: Svibici (1. místo) a Vendryni (3. místo). Druhé místo si vybojoval  tým Puzzle. Po turnaji jsme utužili přátelství v bufetě. Byl guláš, pivko i dobrá kořalka.

29.9. V sobotu 1.11. začne soutěž OPsd po rozřazovacích turnajích. Držte nám palečky. Na tréninku v neděli nás bylo 12, super volejbal dobrá atmosféra.

30.9. Blíží se OPsd a v sobotu jedeme na rozřazovací turnaj do Albrechtic. Držte nám palečky. V neděli si část týmu zahrála badminton. Hráli jsme čtyřhru a hodinka a půl nám dala zabrat. V pondělí večer přesunutý trénink, byl taky náročný.

17.9. Změny pravidel?

 

Ten, kdo sleduje dění ve volejbalu a to nejen na regionální úrovni už ví, že kompetentní orgány světového volejbalu připravily další změny v pravidlech. S některými z nich můžeme počítat již od soboty 20. 9.08 v Exlize mužů, ostatní vzejdou v platnost pro všechny soutěže v republice od začátku nových soutěžních ročníků.
          O co jde? Míč bude měkčí, téměř o jednu čtrvtinu svého původního tlaku, do záznamu hráčů v zápise o utkání mohou být uvedena dvě libera, dotek sítě v horní části nebude chybou, rovněž se nebudou pískat žádné přešlapy, či doteky soupeřova hřiště pod sítí, technické oddechové časy budou platit ve všech soutěžích (ne jen jako doposud v EXlize), také se mi doneslo, že je možné počítat se dvěmi pokusy o podání. Tyto informace nejsou oficiální.

 

Převzato ze stránek kopřivnického volejbalu.

 

 

 2.9. U Vildy na chatě, jsme zakončili ražničím, pivišťátkem a nějakou tou štamprličkou letní sezónu. Zakončení proběhlo v sobotu a součástí byl malý vyhraný turnaj v Tyře.

24.8. V sobotu se uskutečnil přátelský zápas s našimi přáteli z Vendryně na písku. Hráli jsme ve Vendryni v novém sportovním areálu. Výsledek není důležitý, hřiště bylo 9x9 tak proto tolik hráčů na place. Po zápase pivečko a párky na ohni, bylo fajn.

18.8. Tak jsme všichni přežili ve zdraví 22. turnaj v Kopřivnici. Bohužel pro pořadatele i pro nás se hrálo k vůli dešti v hale. Nicméně bylo fajn a pohoda. Skončili jsme těsně pod postupovýmy místy a to jak muži i ženy. Třetí ve skupinách. Závěrečná zábava s hudbou jen potvrdila, že mezi volejbalisty panuje výborná atmosféra. Fota z turnaje.

13.8. V sobotu nás čeká velký tradiční mezinárodní turnaj v Kopřivnici. Někteří tam jedeme už v pátek. Pokud bude pěkné počasí, tak bychom se měli vrátit až v neděli. Je to turnaj mužů a žen, museli jsme proto vytvořit z našeho smíšeného týmu dva samostatné týmy, muže, ženy a ty doplnit. Chceme si hlavně dobře zahrát a pokusit se o uspěch v rámci našich možností. Tohoto krásného turnaje se zúčastňujeme již šest let. Pořadatelé skvělí, areál rovněž, večer živá hudba se zpěvy a dobře vybavený bufet. Večer u kalíšku se domluvíme i s Němci. Výsledky a fota samozřejmě budou.

4.8. Kalíšci nás pozvali na turnaj do Darkovic. Turnaj jako vždy výborně připraven a pořadatelé jako vždy pohodoví. Hrálo se na písku na dvou hřištích, v krásném přírodním areálu s koupáním. Počasí  kromě malé bouřky skvělé, soupeři taky skvělí a navíc jsme turnaj vyhráli, nbsp;nbsp;co víc si přát? Přespali jsme tam a kolem poledne byl návrat domů. Fota z turnaje. Kalíšci díky.

6.7. Dnes na tréninku bylo 10 hráčů a volejbal byl skvělý. Na tréninku byl také staronový hráč Honza. Všichni si dnes mákli i děvčata. Na zahradě za halou, jsme u pivka trénink vyhodnotili.

30.6. Na chatě bylo bezvadně. Počasí perfektní, vepřenky i kotlíkový guláš se taky podařil. Co dalšího říci, prostě pohoda.

27.6. Zítra se sejdem na chatě u Viléma. Doufejme, že nám bude přát počasí a bude príma. Povinnost pro všechny je přijít s dobrou náladou!

17.6. Řekl bych "konečně". Výborný volejbal, deset dobrých volejbalistů, pohoda a makačka. Několik  hráčů bylo po dětských radovánkách, ale ustáli to.

9.6. Je mi smutno z toho, když vidím v jaké krásné hale hrajeme a stále chodí jen 7-8 hráčů. Hrajeme, ale dobrý volejbal. Je to škoda.

26.5. Včera zase 7, ale trénink dobrý.

20.5. Na nedělním tréninku v hale nás bylo 7, bohužel měla část lidí vaječinu. Ale dobře jsme si zahráli.

9.5. Včera byla "vaječina" u Vildy na chatě. Bylo nás 7 a bylo fajn. 40 domácích vajíček, nějaké párky a maso na rožni dobrá nálada. Co víc si přát? Pár fotek zde.

4.5. Máme v kapse vítězství v OPsd. Včerejším turnajem jsme potvrdili naše postavení v tabulce. Byly i nějaké oslavy v Tipu a někteří z nás to rozjeli. Bylo skvěle a znovu se potvrdilo, že máme výborný tým nejen na hřišti.

20.4. Dnešní trénink ve sportovní hale byl velmi kvalitní. Bylo nás 8 a zahráli jsme si skvěle. Pivko po tréninku moc chutnalo.

13.4. V neděli jsme trénovali poprvé ve sportovní hale u Bowlingu. Bylo nás sice jen šest, ale volejbal dobrý. Dojmy z haly celkem pozitivní.

5.4. Tak jsme se po OPsd sešli na oslavě Heniových a Rudolfových narozenin. Pojedli, popili, pobavili a pokecali. Bylo fajn. Nějaká fota zde.

1.4. Zásadní změna!
Zdá se, že už budeme tento měsíc hrát od 13.4. v nové hale v době od 10.00 - 12.00 hod. za příznivých podmínek. Uvidíme kolik nás bude chodit a18ak se srovnáme s novým povrchem. Jak nedělní tréninky budou vypadat a co bude dále, je zatím ve hvězdách. V neděli dopoledne není pro nás trénink novinka, na kurtech jsme tak hráli několik let.

28.3. V tomto roce nás čeká:
Byl dotaz na zakončení OPsd. Určitě jako loni něco vymyslíme. (Loni bylo zakončení na Těrlické přehradě s rožněním, plážovým volejbalem a ohnivou vodou)
Blíží se turnaj Kalíšků v OV a doufáme, že nás pořadatelé znovu pozvou.
Rovněž byla nadhozena otázka a co Kopřivnice? Za sebe si myslím, že se určitě zúčastníme. Jde o to kdo a zda i naše drahé spoluhráčky.
Je taky potřeba se domluvit na účasti v novém ročníku OPsd.